szklanymokiem

szklanymokiem

piątek, 5 maja 2017

Linhof Technikardan 45S

Ciężki dzień w pracy umilił mi dzisiaj kurier FedEx, który doręczył mi wielkoformatową niespodziankę. We wtorkowe popołudnie skorzystałem z jednodniowej promocji w sklepie internetowym keh.com (-10% na kamery wielkoformatowe) i zamówiłem aparat Linhof Technikardan 45S. Sklep KEH jest największym na świecie komisem fotograficznym. Generalnie lubię i nie lubię tego sklepu z kilku powidów. Na plus przemawiają naprawdę bogaty asortyment, rozsądne ceny, szybka darmowa dostawa w USA i bezproblemowy zwrot towaru jeśli z jakiegoś powodu zamówiony towar nam nie odpowiada. Dużym minusem jest natomiast brak zdjęć zamawianego towaru. Jednym słowem kupuje się sprzęt na podstawie 2-3 zadaniowego lakonicznego opisu. Trzeba przyznać, że system oceny sprzętu przez KEH jest bardzo konserwatywny, więc w przeważającej ilości przypadków otrzymuje się sprzęt w stanie lepszym niż opisany.

Tym razem otrzymany aparat też bardzo miło mnie zaskoczył! Linhof Technikardan 45S był opisany jako "EX+" co oznacza, że powinien być 90-96% "oryginalnego stanu". Na aparacie, który otrzymałem trudno się jednak dopatrzeć jakichkolwiek śladów użytkowania! Yay!
Linhof Technikardan 45S jest nowszym modelem z serii "Technikardan". Starszy model, Technikardan 45, ma odrobinę inna konstrukcję standardów oraz brak automatycznego ich blokowania w pozycji "zero". Od jakiegoś czasu prymierzałem się do modelu 45S. Dlaczego? Bo naprawdę lubię aparat Linhof Kardan GTL. Niemniej, ten ostatni jest typowo studyjnym, bardzo ciężkim aparatem wielkoformatowym. Technikardan 45S jest konstrukcją, która łączy niewielkie rozmiary aparatu Linhof Technika z naprawdę dużymi możliwościami Linhofa Kardan GTL. To taki model "pomiędzy" sprawdzoną Techniką i goliatem GTL. Wychodząc rano do pracy spakowałem obiektyw, kasetę 6x12, statyw, wężyk spustowy oraz rolkę filmu 120. Zaraz po otrzymaniu przesyłki byłem zatem gotowy na szybki plener! Powiem tylko tyle... Technikardan 45S to dosłownie bajka! Już pierwszy plener utwierdził mnie w przekonaniu, że będzie to mój aparat wielkoformatowy NR1 na wszelkiego rodzaju wypady! Uwielbiam jego kompaktowość przy niesamowicie wysokiej jakości wykonania. Fotografowanie tą kamerą to czysta przyjemność! Szczerze polecam jeśli ktoś z Was szuka super uniwersalnego aparatu 4x5"!
    
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz