szklanymokiem

szklanymokiem

niedziela, 28 marca 2010

Warsztaty Bromosrebrowej Emulsji Żelatynowej 11-13.06.2010

Miłośnicy dawnych technik fotograficznych zapraszają do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Bromosrebrowej Emulsji Żelatynowej

Warsztaty zostaną przeprowadzone w ośrodku wypoczynkowym
Agroturystyka Alchemik, Wolimierz 129, 59-814 Pabiedna.
www.alchemik.com.pl
W dniach od 11 (piątek) do 13 (niedziela) czerwca 2010 r.

Celem warsztatów jest zapoznanie Państwa z „domowym” sposobem wyrobu bromosrebrowej emulsji żelatynowej, wykorzystywanej do przygotowania we własnym zakresie materiałów fotograficznych na różnych podłożach: papier, karton, tektura, płótno i inne tkaniny, skóra, drewno oraz szkło. W szczególności pokazane będzie zastosowane emulsji do sporządzania światłoczułych płyt szklanych, na których będzie możliwe sporządzanie negatywów lub diapozytywów. Na warsztatach będą mogli Państwo zapoznać się również z procesami obróbki tych materiałów w procesie negatywowym i odwracalnym.

Każdy z uczestników Warsztatów otrzyma 400ml emulsji żelatynowej (niezużytą część będzie można zabrać do domu), o uczuleniu ortochromatycznym, która po dodaniu odpowiednich dodatków garbujących będzie nadawać się do bezpośredniego oblewu na podłoża. Dodatki garbujące uczestnicy otrzymają wraz z emulsją. Przed rozpoczęciem warsztatów, każdy uczestnik otrzyma skrypt, w którym będą znajdować się wszystkie podstawowe informacje, jak we własnym zakresie sporządzić bromosrebrowa emulsję żelatynową oraz jak dokonać jej obróbki negatywowej i pozytywowej.

Uczestnicy zostaną zakwalifikowani w/w kolejności zgłoszeń.

Zatem proszę się nie ociągać w zgłaszaniu i załatwianiu formalności.

Zapraszamy do udziału w warsztatach.

Grzegorz Klementowski, tel. 605 20 70 30 grzegorz@b-c.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz