szklanymokiem

szklanymokiem

niedziela, 29 stycznia 2012

iPhone 4s ... iUrządzenia w fotografii klasycznej i analogowej

Dziś będzie niezbyt analogowo. Szklanym Okiem jest blogiem bardzo tradycyjnym, ale przyznam szczerze, ze tak samo jak stare urządzenia z przełomu XIX i XX w. lubię nowoczesne technologie. Czy tego chcemy czy nie, są one obecnie nieodłączną częścią naszego życia.
iPhone 4s by Apple
Dlaczego o tym pisze? Otóż od dwóch dni jestem posiadaczem bardzo sprytnego urządzenia jakim jest iPhone 4s. Urządzenie bardzo cyfrowe i z pozoru z technikami fotografii analogowej nie ma nic wspólnego. Nic jednak bardziej błędnego. Jest to urządzenie wprost stworzone dla wielbicieli klasycznej fotografii. Wszystko za sprawą niezliczonej liczby aplikacji, które pomagają analogowcom w uprawianiu żelatynowego hobby. W iStorze bez trudu znajdziemy takie aplikację: światłomierz, kalkulatory głębi ostrości, kalkulatory długich czasów ekspozycji czy nawet pełna bazę MassiveDev Chart B&W (digitaltruth).

Light Meter Free by Clomputing.com

Massive Dev Chart
Film Development Timer for
iPhone
Massive Dev Chart
Film Development Timer for
iPhone
Simple DoF Calculator

Longtime Exposure Calculator

Wszystkie zaprezentowane powyżej aplikacje będą równie dobrze funkcjonowały na o wiele tańszym urządzeniu Appla - iPod Touch 4 generacji (do wyboru z dyskiem o pojemności 8Gb, 32Gb i 64Gb). Jeśli zbędna jest nam funkcja dzwonienia, to jest to świetny wybór. Dodatkowo iPod Touch 4gen jest sporo lżejszy i cieńszy od iPhone'a 4/4s. Nie bez znaczenia jest też koszt. Cena iPhone'a 4s w iStorze wynosi obecnie około 2700zł (wersja 16Gb). Za iPoda Touch 4 gen zapłacimy już tylko 899zł (wersja 8Gb) lub nieco ponad 1000zł za wersję z dyskiem 32Gb. Sam używam zamiennie obu urządzeń.

iPod Touch 4 generacji
Czy wy macie jakieś ulubione aplikacje fotograficzne na iPhone'a albo iPoda Touch? Jeśli tak, to dajcie znać. Jestem ciekaw z czego Wy korzystacie na co dzień.

4 komentarze:

 1. no właśnie spotkałam się z tego typu zdjęciami na deviantartcie i się głowiłam co to ma wspólnego z klasyczna fotografia.. nie myślałam ze aż tak jest to zaawansowane .. .. super!

  OdpowiedzUsuń
 2. jak dla mnie to bardzo zręczne, ale jednak... mydlenie oczu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sevillian... Rozwiń swoją myśl :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam Hipstamatic i Lo-Mob ;)

  OdpowiedzUsuń