szklanymokiem

szklanymokiem

sobota, 15 września 2012

Analogowy Rolleiflex FX-N - prezentacja 2012

Trudno w to uwierzyć, ale właściciel marki Rolleiflex zdecydował się na bardzo odważny krok. Na jesiennych (druga połowa września) targach Photokina 2012 zostanie zaprezentowany ANALOGOWY model Rolleiflex FX-N. Specyfikacja aparatu wskazuje, że nie będzie on w zasadzie różnił się od poprzedniego modelu: Rolleiflexa FX. Niespodzianką może okazać się szklarnia. Obiektyw celowniczy to Heidosmat 2,8/80mm natomiast obiektyw zdjęciowy: Rollei S-Apogon 2,8/80mm. S-Apogon - to APO Angulon? Zobaczymy! Śmiało można jednak założyć, że obiektyw zdjęciowy będzie produkował absurdalnie-nienormalnej-super jakości obrazki ... jak to tradycyjnie w Rolleiflexach.

Rolleiflex FX-N
Nowe wcielenie Rolleiflexa na pewno znajdzie sympatyków. Cena zapewne nie będzie należała do niskich. Sądzę, że za pachnące nowością pudełko z tą piękna kamerą trzeba będzie zapłacić około 4.500 - 5.000 Euro. No cóż ... posiadanie nowej wersji kultowej konstrukcji musi trochę kosztować, zwłaszcza, że producent na pewno nie sprzeda tysięcy egzemplarzy tego produktu.

Przy okazji Photokiny będzie również zaprezentowany odświeżony model Rolleiflex Hy6 (Mod2). Zmiany będą dotyczyć firmware'u oraz design'u.

Rolleiflex Hy6 (Mod2)

Rolleiflex Hy6 (Mod2)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz