szklanymokiem

szklanymokiem

środa, 21 września 2011

Wielkoformatowy pinhole 4x5'' od Ilforda - Harman Titan

Znana z produkcji doskonałych materiałów eksploatacyjnych firma Ilford wprowadza właśnie do swojej oferty dość niecodzienny produkt - wielkoformatową kamerę otworkową. Harman Titan - bo tak nazywa się ów aparat jest wyjątkowo prosty. Wszelkie elementy zostały ograniczone do minimum. Znajdziemy tu zatem tylko  to co niezbędne do naświetlenia kliszy: czarny, plastikowy korpus wyposażony w mocowanie statywowe z możliwością założenia standardowych kaset 4x5'', dwie poziomice oraz stopkę na akcesoria. Standardowo aparat będzie sprzedawany z szerokokątnym otworkiem o kącie widzenia 72 stopnie.

Harman Titan - nowa kamera otworkowa 4x5'' Ilforda

Aparat jest niewątpliwie bardzo ciekawą opcją dla osób chcących zacząć przygodę z fotografią otworkową. Co ciekawe, kamera będzie sprzedawana w komplecie z 10 arkuszami papieru fotograficznego Harman Direct Positive, który umożliwia uzyskanie pozytywu bez konieczności kopiowania z negatywu. Kupujący otrzyma także klasyczny materiał 4x5'' Ilford Delta 100 Professional.Według zapewnień producenta aparat ma trafić na sklepowe półki pod koniec października 2011 roku. Będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii za około 150 funtów.


Myślę, że to bardzo ciekawy produkt. Cena też wydaje się być akceptowalna. Zobaczymy czy i kiedy Hartman Titan pojawi się w Polsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz